Toz Boya Ürün Çeşitleri
Elektrostatik toz boya ürün çeşitleri; poliüretan, epoksi, polyester ve epoksipolyester olmak üzere 4'e ayrılır.

Poliüretan
Aromatik ve alifatik poliisosiyanat ile birleşmiş hidroksile polyester reçinelerden üretilen termoset toz boyalardır. Kullanılan reçineler, pigmentler ve dolgu maddelerinin kimyasal yapısı sayesinde bu boyalar UV ışınlarına mükemmel bir dayanıklılık gösterirler. Güneş ışığının etkisiyle sararmazlar ve tebeşirlenmezler. Bu nedenle bu boyalar dış mekânlarda kullanılacak objelerin kaplanması için tavsiye edilir.
Epoksi
Epoksi eseslı toz kaplamalar epoksi reçinelerin maid ve amin bazlı sertleştiriciler ile birleşmesinden oluşmuş olup sadece iç mekanlarda kullanılacak olan metal malzemenin kaplamasında kullanılır.
Polyester
Polyester toz kaplamalar soymuş karboksitle polyester reçineler ve uygun sertleştiricilerden oluşmuş olup sararma ve tebeşirleşmeye meydan vermeden mükemmel bir UV dayanıklılığı sağlar. Bundan dolayı dış mekânlarda kullanılacak olan metal malzemelerin kaplanmasında tavsiye olunur. 
Epoksipolyester
Epoksipolyester esaslı toz kaplamalar epoksi ve polyester esaslı reçinelerin birleşmesiyle oluşmuş olup çoğunlukla iç mekânlarda kullanılacak olan metal malzemelerin kaplanmasında kullanılır. Saf epoksi esaslı toz kaplamalar ile karşılaştırıldıklarında yüksek sıcaklıklarda daha iyi renk stabilesi ve UV karşısında daha fazla dayanıklılık (daha az tebeşirlenme) sağlar.
 
 
Pro WEB